Hči je že precej zgodaj pokazala neverjeten posluh in smisel za glasbo, zato smo jo želeli že v vrtcu vpisati v glasbeno šolo. Nekaj let je hodila na glasbeno pripravnico, vendar je bil napredek precej počasen, zato sva se z možem odločila, da velja preveriti, ali v bližini obstaja kakšna šola klavirja. Ni se nama zdelo smiselno predolgo čakati, da prične z igranjem inštrumenta.
Šola klavirja, ki sva jo našla, je namenjena učencem vseh starosti, večinoma pa hodijo na ure seveda otroci. Hči je pri šestih letih pričela z intenzivnim učenjem, kajti note in njihov položaj na tipkah je že poznala, zato ni bilo težav s temi osnovami. Osvojiti pa je morala prstno tehniko, saj se s tem v pripravnici niso spoznali. Prav tako je bilo nujno nadgrajevanje znanja lestvic in akordov, torej glasbene teorije.
Hči je sedaj stara devet let. Ker sva ji z možem omogočila pridobivanje znanja dovolj zgodaj, ter ker ima naša šola klavirja precejšen posluh za individualne potrebe učencev, igra pri svojih letih glasbo, ki bi jo v klasični glasbeni šoli verjetno igrala šele nekaj let kasneje. Tako lahko rečem zgolj to, da sem vesela, da nam je bila na voljo zasebna šola klavirja, saj je hči očitno sposobna precej več, kot bi ji bili pripravljeni ponuditi v javni glasbeni šoli.